Paskutinės paieškos

  Priekinių stabdžių suportai

  Stabdžiai – viena svarbiausių automobilio sistemų, užtikrinanti vairuotojo ir keleivių saugumą kelionių metu. Šią sistemą prie kiekvieno rato sudaro: trinkelė, suportas, stūmokliai, diskas ar būgnas (kai kuriais atvejais automobilio priekyje  montuojami diskiniai, o gale – būgniniai stabdžiai). Tačiau tai neturi didelio skirtumo, svar...

  Stabdžiai – viena svarbiausių automobilio sistemų, užtikrinanti vairuotojo ir keleivių saugumą kelionių metu. Šią sistemą prie kiekvieno rato sudaro: trinkelė, suportas, stūmokliai, diskas ar būgnas (kai kuriais atvejais automobilio priekyje  montuojami diskiniai, o gale – būgniniai stabdžiai). Tačiau tai neturi didelio skirtumo, svarbiausia, jog stabdžiai būtų prižiūrėti ir tinkamai atliktų savo funkciją. Netinkamai eksploatuojami stabdžiai gali sukelti rimtų problemų ir būti skaudžių nelaimių priežastimi. Dėl to būtina reguliariai patikrinti, ar šie atitinka gamintojo keliamus reikalavimus. Atliekant techninę apžiūrą šiai sistemai skiriama daug dėmesio, atidžiai įvertinama ar vienodai stabdo abiejų automobilio pusių ratai, ar gauti ataskaitos parametrai atitinka transporto priemonei keliamus saugos reikalavimus.

  Jei atliekant apžiūrą gaunami parodymai neatitinka standartų, tuomet neišduodamas techninės apžiūros patvirtinimas, kol stabdžiai nesutvarkomi ir sureguliuojami tvarkingai. Tai padeda ženkliai sumažinti automobilių, į mūsų kelius išvykstančių su netvarkingais stabdžiais, srautą. Žinoma, svarbiausia pačių žmonių sąmoningumas, kadangi nuo to priklauso, ar stabdžiais bus susidomėta tik prieš techninę apžiūrą. Be abejo, tai geriau nei visai neprižiūrėti stabdžiai, tačiau juos tikrinti, ir jei reikia remontuoti, naudinga dažniau tiek dėl rimtesnių sistemos gedimų išvengimo, tiek dėl nelaimingų atsitikimų rizikos sumažinimo. 

  Stabdžių sistema: didelės bėdos dėl nepastebėtų mažiausių gedimų

  Stabdžių gedimai ir sistemos nuokrypis, kuris aktualus atliekant techninę automobilio apžiūrą, gali atsirasti dėl netolygiai nudilusių trinkelių, stabdžių tepalo trūkumo. Atrodo, šiuos dalykus pakeisti ir sutvarkyti nereikalauja daug laiko, tačiau kai kurie, tarsi, laukia, kol visa tai prikvies didesnę nelaimę. O tai gali būti: stabdžių suportų, diskų gedimai, kurių remontas tikrai kainuoja daugiau pinigų ir laiko. Bet apie viską nuo pradžių. Dažniausia ir menkiausia bėda – nudilusios trinkelės, tačiau jas pakeisti nėra sudėtinga, užtrunka nedaug laiko. Bet jei taupymo sumetimais jos nepakeičiamos laiku, gadinama atitinkama stabdžių apkaba ir/ar diskas, būgnai, dėl ko stabdžiai gali stabdyti netolygiai ar nestabdyti išvis.

  Suportas ar kitaip stabdžių apkaba yra atsakinga už stabdžių trinkelės prispaudimą prie stabdžių diskų. Stabdant veikia hidraulinė jėga, kuri suporto pagalba prispaudžia trinkelę prie disko, o šis stabdo ratą. Atleidus stabdžio pedalą, stabdžių apkaba grįžta į savo vietą, trinkelės atsilaisvina ir automobilio ratai vėl gali laisvai suktis. Akivaizdu, kad tinkamam stabdžių veikimui užtikrinti visos šios sistemos dalys turi būti kokybiškos ir kartu darniai funkcionuoti. Priešingu atveju ar neveikiant tam tikrai detalei nukenčia ir visa stabdžių struktūra. Tinkamai veikiantys suportai užtikrina, jog visos trinkelės diltų vienodai. Taip žinome, jog sistema funkcionuoja tinkamai, nes suportas gali laisvai judėti. Tačiau, jei pastebėjote, kad trinkelės dyla skirtingai, atkreipkite dėmesį į suportus – tai gali būti įspėjamasis ženklas apie prasidedančius jų gedimus: tepalo trūkumą ar išsiderinusią sistemą.

  Visos stabdžių dalys yra veikiamos kelių būklės ir orų sąlygų. Mūsų klimato juostai būdingi staigūs temperatūrų ir drėgmės svyravimai itin neigiamai atsiliepia automobilio eksploatacijai: būtent dėl šių priežasčių stipriai nukenčia ir stabdžių sistema, įskaitant suportus, kurių būklė ženkliai prastėja dėl temperatūrų skirtumų kietėjant tepalui. Dėl suportų gedimų netolygiai spaudžiamos trinkelės ir stabdžių diskai. Taip ne tik greičiau genda ir reikia remontuoti daugiau sistemos dalių, bet ir nukenčia stabdymo kokybė. Taigi, siekiant išvengti suportų gedimų verta dažniau patikrinti tepalo ir stabdžių skysčio lygį. Jei laiku pastebėsite nedideles problemas, gali pakakti atlikti suportų restauraciją, kuri kainuos mažiau, nei visų suportų keitimas. 

  Rodoma 1 - 20 iš 756 dalykų