Paskutinės paieškos

  Priekiniai stabdžių diskai

  Stabdžių diskai – sudedamoji stabdžių sistemos dalis, tiesiogiai atsakinga už automobilio stabdymą. Stabdymo momentu kaladėlės prisiliečia prie diskų ir susidariusios trinties metu automobilis stoja. Nuo jų būklės priklauso stabdymo kokybė, stojimo greitis ir kelias. Tvarkingi stabdžiai gali išgelbėti gyvybę, o štai eksploatu...

  Stabdžių diskai – sudedamoji stabdžių sistemos dalis, tiesiogiai atsakinga už automobilio stabdymą. Stabdymo momentu kaladėlės prisiliečia prie diskų ir susidariusios trinties metu automobilis stoja. Nuo jų būklės priklauso stabdymo kokybė, stojimo greitis ir kelias. Tvarkingi stabdžiai gali išgelbėti gyvybę, o štai eksploatuojant automobilį, kurio stabdžių sistema nefunkcionuoja tinkamai, stipriai rizikuojama ne tik savo, bet ir keleivių, kitų automobilių savininkų gerove. Kaip atskirti šios sistemos gedimus ir kokių veiksmų imtis su jais susidūrus?

  Stabdžių sistemos gedimai

  Stabdžių sistema sudaryta iš stabdžių trinkelių, diskų (ir/ar būgnų), suportų. Kad ji veiktų tinkamai visos šios dalys turi būti kokybiškos ir darniai funkcionuoti. Ši sistema gali pradėti gesti dėl stabdžių skysčių trūkumo, nudilusių kaladėlių, surūdijusių diskų, sutrikusio suportų judėjimo. Dažniausiai įtariant stabdžių gedimus pirmiausia tikrinama trinkelių būklė, jos pakeičiamos. Tačiau nereikėtų pamiršti, jog uždelsus per ilgai kaladėlės galėjo pažeisti kitas stabdžių sistemos dalis, su kuriomis siejosi tiesiogiai, pavyzdžiui, stabdžių diskus. Šiuos nuėmus galima pamatyti ir kitus slypinčius gedimus.

  Kada reikia susirūpinti stabdžių diskais ir kokie galimi remonto sprendimai?

  Pirmasis stabdžių gedimo ženklas – nemalonus cypimas, į kurį būtina atkreipti dėmesį. Būtent jis gali įspėti dėl sudilusių stabdžių kaladėlių, kurias būtina kuo skubiau pakeisti, kadangi laiku nepastebėjus ar ignoruojant kenčia kitos stabdžių sistemos dalys: diskai, suportai. Pavyzdžiui, kai kaladėlės per stipriai sudilusios, stabdymo metu netolygiai dyla diskai. Vėliau dėl to gali atsirasti vairo vibracija, kuri ir išduoda, jog diskai nebėra lygūs, todėl stabdant kaladėlės su jais nesusiliečia tinkamai, kas lemia stabdymo efektyvumo mažėjimą.

  Taigi, išgirdus automobiliui nebūdingą keliamą garsą, ypač atsiradus vairo vibracijai, būtina ne tik pakeisti stabdžių trinkeles, bet ir atlikti kitų stabdžių sistemos dalių patikrą. Diskai per eksploatavimo laiką gali būti pažeisti rūdžių, įskilę dėl mechaninių pažeidimų ar staiga besikeičiančių temperatūros sąlygų. Priklausomai nuo diskų pažeidimo stiprumo siūlomi du remonto variantai: diskų tekinimas specialiomis staklėmis ar jų keitimas naujais. Iš pradžių galima rinktis tekinimą, kuris kainuoja pigiau nei naujų diskų įsigijimas, tik reikia įvertinti, ar po atlikto darbo šie nebus per ploni eksploatavimui. Jei stabdžių diskai dar pakankamai stori, tuomet tekinimas leis šiek tiek sutaupyti. Tekinti diskus būtina poromis, kadangi tik taip stabdžiai stabdys tolygiai. Nutekinti originalūs automobilio diskai turi tik vieną trūkumą – tampa šiek tiek plonesni, tačiau eksploatacijos savybėmis netgi lenkia naujus, neoriginalius stabdžių diskus. Nutekintas diskų paviršius tampa lygus ir kaladėlės gali tinkamai prie jo liestis ir stabdyti.

  Jei diskai jau pasiekė savo minimalią storio ribą, tuomet jų tekinti neverta, geriau įsigyti naujus. Nutekinus per plonus diskus nepasiekiama daug naudos, kadangi jie tuoj pat nebebus tinkami naudojimui ir reikės greitai keisti naujais. Taip pat tekinti nepatartina įskilusių, sutrūkinėjusių ar rūdžių pažeistų stabdžių diskų, kurių stabdymo efektyvumas nebus pakankamas.

  Atlikus patikrą ir nustačius, jog diskai jau per ploni, tuomet belieka įsigyti naujus. Renkantis juos reikia atsižvelgti į automobilio modelį, vairuotojo važiavimo ypatumus, važinėjimo dažnumą. Pačios geriausios kokybės, patvaresnius stabdžių diskus patariama įsigyti eksploatuojantiems automobilį kasdien, ypač mėgstantiems greitį, kadangi tuomet diskai yra veikiami labiausiai.

  Stabdžiai – pagrindinis automobilio saugumą lemiantis veiksnys. Nuo jų būklės priklauso, kaip saugiai pasieksime savo kelionės tikslą, todėl išgirdus cypimo garsą, pajutus vairo vibraciją, neįprastą sunkumą ar lengvumą spaudžiant stabdžio pedalą, galima įtarti stabdžių diskų gedimus, dėl kurių patartina nedelsiant kreiptis į specialistus. 

  Rodoma 1 - 20 iš 2185 dalykų