Paskutinės paieškos

  Priekinės stabdžių kaladėlės

  Dabar jau įprasta, jog automobilis yra neatsiejamas, mūsų gyvenimą palengvinantis faktorius, tačiau negalima pamiršti, jog jis gali tapti nelaimės kelyje kaltininku. Didžiausia tikimybė, jog taip nutiks – sugedę stabdžiai, variklio defektai, netinkamos padangos žiemos metu. Be abejo, dėl šių gedimų beveik visais atvejais atsa...

  Dabar jau įprasta, jog automobilis yra neatsiejamas, mūsų gyvenimą palengvinantis faktorius, tačiau negalima pamiršti, jog jis gali tapti nelaimės kelyje kaltininku. Didžiausia tikimybė, jog taip nutiks – sugedę stabdžiai, variklio defektai, netinkamos padangos žiemos metu. Be abejo, dėl šių gedimų beveik visais atvejais atsakingi patys automobilio savininkai, kurie laiku netikrina ir nesidomi eksploatuojama transporto priemone. Juk daugelio didesnių ir rimtesnių gedimų galima išvengti laiku atlikus smulkius remonto darbus, į kuriuos kartais žvelgiama nepakankamai rimtai. Vienas tokių momentų, kuriam neskiriama pakankamai dėmesio – sudilusių kaladėlių keitimas. Kada ir kodėl jas būtina keisti?

  Stabdžių kaladėlių vaidmuo ir ypatumai

   Stabdžių kaladėlės yra montuojamos prie kiekvieno automobilio rato, tiek priekyje, tiek gale, taip pat yra kaladėlės rankiniam stabdžiui. Visos jos yra atsakingos už tinkamą automobilio stabdymą. Tikriausiai daugelis žino, jog su laiku jos dyla ir kad tai visiškai įprastas procesas. Tačiau, kad stabdžiai tinkamai atliktų savo funkciją būtina jas pakeisti naujomis, kas išties net nėra sudėtinga ar brangu, lyginant su tuo, kas gali nutikti jų nekeičiant. Kaladėlių dilimas įprastas procesas, todėl išgirdus cypimo garsą reikia pažiūrėti, ar jos nenudilo iki metaliuko, žyminčio kaladėlių susidėvėjimą, kuris liesdamasis į diską ir sukelia cypimo garsą. Jei nuojauta pasitvirtina reikia kuo skubiau pakeisti kaladėles. Dauguma mūsų šalyje eksploatuojamų automobilių yra su priekiniais varančiaisiais ratais, todėl daug greičiau sudyla būtent priekinės kaladėlės, todėl jas reikia keisti dažniau.

   Neatidėliokite stabdžių sistemos tikrinimo ir kaladėlių keitimo

   Stabdžiai – viena svarbiausių automobilio sistemų, kuriai sugedus gali lydėti pačios skaudžiausios pasekmės. Siekiant išvengti rimtų gedimų ir galimų nelaimingų nutikimų būtina reguliariai tikrinti jų būklę, keisti jau gerokai suprastėjusias ir savo funkcijos nebeatliekančias dalis naujomis, patvaresnėmis. Visuomet laiku prižiūrint automobilį mažėja tikimybė, jog koks nors gedimas taip ir liks nepamatytas. Juk atvažiavus į autoservisą visuomet patikrinama ne tik viena sistema, bet ir kitos, tiesiogiai su ja susijusios dalys, kadangi automobilyje viskas susieta ir gendant vienai detalei, išsiderina kita, mažėja jos efektyvumas. Be abejo, sudėtingesnis remontas reikalauja daugiau investicijų ir laiko – todėl tik išgirdus nemalonų, cypiantį kaladėlių garsą, verta patikrinti jų būklę, ir jei reikia, kuo skubiau pakeisti, kadangi sudilus kaladėlėms, stabdant pradės dilti stabdžių diskai ar būgnai, kurių remontas bus sudėtingesnis, brangesnis ir užtruks daugiau laiko.

  Dažniausiai rekomenduojama kaladėles pakeisti prieš atliekant automobilio techninę apžiūrą, kadangi jos metu labai didelis dėmesys skiriamas transporto priemonės stabdžiams. Tačiau, jei anksčiau išgirdote cypimo garsą mašinai stabdant, tuomet apie keitimą reikėtų galvoti kuo anksčiau ir patartina nelaukiant vykti į autoservisą, kur specialistai jas pakeis. Keitimo metu jie taip pat patikrins ar nepažeistos kitos stabdžių dalys.

  Į ką atsižvelgti renkantis stabdžių kaladėles?

  Yra daug skirtingų stabdžių kaladėlių ir kiekvienas gamintojas pabrėžia savo privalumus. Tokioje gausoje išsirinkti kokybiškas kaladėles sunku, tačiau geriau pasidomėjus tikrai įmanoma. Bene svarbiausia – nepirkti pačių pigiausių kaladėlių, kurios yra itin kietos. Tokios stabdžių kaladėlės turi tik vieną pliusą – ilgiau nesudyla, tačiau galvojant apie tolesnį automobilio eksploatavimą, tai neatsiperka, kadangi jos stipriau spaudžia stabdžių diskus, kurie dėl to gadinami. Be to, kietesnės kaladėlės pasižymi prastesniu sukibimu, todėl stabdo ne taip efektyviai. Žinomi gamintojai pasitelkia geresnes sudedamąsias medžiagas, todėl kaladėlių sudėtis yra minkštesnė ir jos geriau sukimba su stabdžių diskais, taip didindamos stabdymo efektyvumo rodiklį. Svarbu žinoti, jog dėl minkštų kaladėlių diskai mažiau gadinami, kas ilgina jų eksploatacijos laiką. Tad prieš keičiant kaladėles būtina pasidomėti ir apgalvoti, kurį variantą norite pasirinkti.

  Rodoma 1 - 20 iš 1629 dalykų